Binaların yaşanılabilir niteliğe sahip olması için 2 altyapıya sahip olması gerekir. Bunların ilk elektrik tesisatı olurken, ikincisi ise sıhhi tesisattır. Sıhhi tesisat, yapılarda hem temiz su hem de pis suyun en uygun şartlarda karşılanabilmesine yardımcı olur. Temel mantıkta, temiz su ihtiyacı karşılanan bir binanın, mevcut suyu dışarıya aktarabilmesi için pis su tesisatına sahip olması da gerekir. Tüm bu su tesisatı bütünü ise sıhhi tesisat kapsamında yer alır. Su borularından, vanalara ve hatta diğer ilave parçalara kadar tüm elemanları ile sıhhi tesisatın önemli kısmı duvar ve zemin içerisine yapının kaba inşaatı sırasında döşenmiştir. Bu yüzden su tesisatı arızası halinde tüketici açısından ciddi bir problem oluşturur. Kimi zaman duvardaki nemlenmeden, kimi zaman fayansların düşmesinden kimi zamanda gelen su faturalarından su tesisatında bir kaçak olduğu tüketici tarafından anlaşılabilir. Ancak her ne koşulda olursa olsun bireysel olarak bu sorunu çözebilmesi olanaksızdır. Çünkü duvar içerisindeki su tesisatında yaşanan su kaçağının yerini tespit etmek ve gerekli müdahaleyi yapmak teknik ekipman gerekliliği doğurmaktadır. Cevizli sıhhi tesisat onarımı hizmetlerimiz dahilinde firmamız, su tesisatı arızaları ile ilgili olarak en modern teknik ekipmanları kullanmaktadır.

Kırmadan Hızlı Su Tesisatı Kaçak Onarımı

Su tesisatınızın belirli bir noktasında, su borularındaki aşınma, yıpranma ya da yüksek basınca bağlı olarak meydana gelebilen çatlak veya delinme durumunda tesisattaki su, dışarıya kaçış gerçekleştirir. Bu da yüksek miktarda kullanmadığınız suyun faturalarınıza yansımasına neden olur. Bu yüzden eğer su tesisatınızda kaçak olduğunu düşünüyor ya da tespit etmişseniz en kısa sürede Maltepe su tesisatçısı hizmetlerine başvuru gerçekleştirmelisiniz. Binanızın ya da dairenizin iç kısmında döşenmiş su tesisatınızdaki kaçağın onarımı için öncelikle ‘Steteskop’, ‘Kamera’ gibi ekipmanlar ile kaçağın tesisatınızın hangi noktasında geldiğine araştırıyoruz. Ekiplerimiz kaçak noktasının tespitinden sonra müdahale içinse yine en teknolojik çözümlerden yararlanıyor.

7/24 Maltepe Su Tesisatçısı Servisi

Tesisatta meydana gelen su kaçağı, kimi zaman su kullanım verimliliğini düşürürken, kimi zamanda suyun hiç kullanılamamasına neden olabiliyor. Yine de her koşulda faturalarda ciddi kabarmaya dahi neden olabilmesi dolayısı ile su tesisatındaki kaçaklar için hızlı müdahale en önemli olgudur. Cevizli sıhhi tesisat onarımı hizmetlerimizde her zaman bu hususa dikkat ederek, hizmetlerimize yön veriyoruz. Teknolojik ekipman açısından tam teşekküllü araçlarımızla adresinize yönlendirdiğimiz ustalarımız, su tesisatı alanında sertifikalı ve uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Böylelikle su tesisatınızdaki sorunları kısa sürede çözmekle beraber, tesisatınızın aynı sorunu uzun yıllar size yaşatmayacağının garantisini sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir