Su tesisatı, genel su ihtiyaçlarınızı karşılarken, günlük yaşamınızı etkilemeyecek şekilde doğrudan duvar ve zemin içerisine döşenmektedir. Bu yüzden bir kaçak ya da tıkanma gibi bir problem olduğunda bunu doğrudan dışarıdan müdahale ile çözemezsiniz. Bunun için su borusuna ulaşmanız gerekir. Ancak eskiden su borusundaki sorunun nerede olduğunu belirleyebilmek için dahi borunun geçtiği duvarda komple delik açılması/kırma işlemi uygulanması gerekiyordu. Cevizli kırmadan su kaçağı tespiti hizmetlerimizde kesinlikle bu tip maliyetli ve zaman kayıplarına yol açabilecek yöntemlerden yararlanmıyoruz. Bunun yerine su tesisatınızdaki kaçağı belirleyebilmek için teknolojik ürünler kullanarak, nokta müdahalesinde bulunuyoruz.

Cevizli Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Tesisatınızda delinme, kırılma ya da bağlantı noktasındaki ayrılma gibi faktörlerden herhangi birisinden dolayı su kaçağı zaman içerisinde söz konusu olabilir. Tüm yapıyı dolaşan su tesisatının hangi borusunun, hangi noktasında su kaçağı olduğunu belirleyebilmek için çeşitli dinleme ve görüntüleme sistemlerini kullanıyoruz. Termal kamera ile ısı kontrolü aldığımız gibi dinleme cihazları ile suyun hangi noktadan aktığını tespit edebiliyoruz. Bu şekilde su tesisatınızdaki su kaçağının yerini net olarak belirliyoruz. Böylelikle kırmadan su tesisatındaki su kaçağını tespit edebiliyoruz. Cevizlide su tesisatçısı hizmetlerimizde pis su tesisatınıza özel metrelerce kabloya sahip olan boru içi kamera cihazları da kullanıyoruz.

Cihazla Su Kaçağı Tespitinin Avantajları Nelerdir?

Su tesisatınızda bir kaçak bulunuyor ve bunu Cevizli cihazla su kaçağı tespiti yöntemleri ile tespit ediyorsak, bu size önemli oranda maddi ve vakit tasarrufu sağlar. Çünkü bu cihazları kullanmadan tüm duvarınızı kırmak zorunda kalacak ve size ciddi bir hafriyat maliyeti de çıkarmak zorunda kalacağız. Üstelik ciddi de bir zaman kaybına neden olacağız. Bunun yerine cihazla su kaçağı tespiti işlemlerini uygulayarak, kaçağın olduğu yere ufak bir delik açarak, boruya ulaşabiliyoruz. Bu noktadan su kaçağı sorununa müdahale ederek, deliği kolayca kapatabiliyoruz. Böylelikle size ne hafriyat maliyeti çıkartıyoruz ne de gereksiz vakit kaybı yaşamanıza neden oluyor. Sizde su kaçağı sorunlarınızda Cevizli semti genelinde profesyonel ve modern servis desteği almak için 0535 963 91 38 – 0507 370 numaralı iletişim bölümümüze başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir