Sıhhi tesisat, bir binanın en temel yapı taşlarından birisidir. Yaşamın kaynağı ve en önemli ihtiyacı olan temiz suyun toplu yaşam alanlarında da karşılanabilmesi ve bununla birlikte kullanılan pis suyun da yaşam alanlarından uzaklaştırılması için sıhhi tesisata ihtiyaç bulunmaktadır. Su tesisatı ile bir binanın yaşanılabilir kılınması sağlanabilir. İstanbul’ un önemli ilçelerinden Kartal’ da bulunan Rahmanlar semtindeki çoğu binada ciddi bir su tesisatı sorunu yaşanıyor. Özellikle de eskiyen binalarda bulunan eski su tesisatları tıkanma, su kaçağı, yetersiz bağlantı kaynakları gibi problemler yaşatabiliyor. Binadaki su tesisatının arızalanması temiz su ya da pis su ihtiyaçlarında aksamaların yaşanmasına neden olabileceği gibi taşkın ya da duvar zayıflaması gibi sonuçlarda teşkil edebilir. Rahmanlar sıhhi tesisat onarımı hizmetleri çerçevesinde servisimiz, su tesisatı arızaları ile ilişkin güncel teknolojinin getirdiği teknik cihaz ve sistemleri çalışmalarında kullanmaktadır.

Cihazla Ekonomik Su Tesisatı Kaçak Onarımı

Binanızın altyapısında bulunan su tesisatının duvar içerisinde kalan bölümlerinden herhangi birisinde, su borusunun aşınması, eskimesi veya şiddetli su basıncına maruz kalması neticesinde çatlama veya delinme oluşabilir. Tesisatta bulunan su buradan duvara doğru akmaya başlar. Bu şekilde kullanılmayan suyun boş yere su faturasının artmasına neden olacağı gibi bina veya duvar altyapısında da ciddi aşınmalara yol açabilir. Önemli güvenlik zafiyetlerinin ortaya çıkmasına neden olabilecek temiz su ya da pis su borularındaki su kaçağının tespiti için Kartal su tesisatçısı olarak duvarı komple kırmak yerine en yeni teknolojiye sahip olan görüntüleme ve dinleme cihazlarını kullanıyoruz. HD ve gece görüşlü boru kameraları, steteskop gibi dinleme cihazlarından oluşan ekipmanlarımızla suyun borunun hangi noktasından kaçtığını belirleyebiliyoruz. Bu belirleme sonrasında sadece deliğin olduğu noktadan küçük çaplı bir delme işlemi gerçekleştirerek, su kaçağına ulaşıp, onarımını tamamlayabiliyoruz.

24 Saat Kartal Su Tesisatçısı Servisi

Su tesisatında meydana gelen problemler genel olarak su faturalarında ciddi artışa neden olduğu gibi günlük yaşantıda çok ihtiyaç duyulan suyunda kullanılamaması gibi bir tablo ortaya çıkartabilir. Bununla birlikte geçtiği duvarda rutubet ve alt kata su akması gibi sorunlarında ortaya çıkmasına neden olduğundan en kısa sürede onarımı çok önemlidir. Rahmanlar suhhi tesisat onarımı hizmetlerimiz kapsamında su kaçağı arızası için haftanın her günü 24 saat çağrı merkezimiz aracılığıyla sizlere yardımcı oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir